Valtsplekk-katus TH Katused OÜ

Kes me oleme?

Valtsplekk-katus see on meie leib!  TH Katused on asutatud 2017 aastal. Meie peamiseks eesmärgiks on pakkuda kõrgkvaliteetset valtsplekk-katust, vihmaveesüsteemide, akna- ja ääreplekkide valmistamine ja paigaldus, turvatoodete paigaldus ja kõikvõimalikud plekitööd. Lisaks eeltööd katuse ehitusel. Oleme tegelenud ehitusalal juba pikemat aega ja omame ka kutsetunnistust ehitusplekkseppa erialal. Seega oleme kindel partner Teile.

 

Meie meistrid on kutsetunnistustega ja omaala spetsialistid. 2018.aastast kehtestatava nõude järgi ei ole ilma kutsetunnistuseta katusemeistril enam riiklikele objektidele asja. Loodetavasti ka eratellijate hulgas tekib tulevikus valikuvõimalus kutsetunnistusega meistrite ja niisama tegijate vahel. Kindlasti soovitame valida õppinud spetsialistid ja saada kvaliteetne katus pea kohale, sest hilisemad pretensioonid võivad maksta valusalt kätte.

Kas teadsid et valtsplekk-katus on kõige vastupidavam katusetüüp?

Valtsplekk-katus: Valtskatust peetakse plekk-katuse Mercedeseks ja seda nime kannab see õigustatult. Valtsplekk-katus kinnitatakse katusele spetsiaalsete klambritega, samas plekipaane kruviaukudega läbistamata. Kõik sõlmed ja liited ühendatakse valtsimise teel teineteisega, mis tagab suurepärase veepidavuse ja korrosioonikindluse aastakümneteks.

Samuti võimaldab valtsimise meetod ühendada väga erikujulisi pindasid omavahel, teostada korrektsed liited kõigi katusel ettetulevate väljaehitiste ja läbiviikudega, on selleks siis korsten, vintskapid, aga ka keerukamad uugid, parapetid, luugid jms. Valtsplekk-katus on omamoodi kunstitöö, mille lahendused on suuresti sõltuvuses katusemeistri käekirjaga – tema kogemuste ja teadmistega.


Valtsplekk-katus (ajalugu):

Valtsplekk-katus, vastupidav katus

Raudplekki kasutati piiratud koguses juba 16. ja 17. sajandil esinduslike hoonete (kirikud, lossid ja härrastemajad) katmisel.

Valtsimismeetodi areng tõrjus 19. sajandil sepistatud plekkplaadi välja. Soodsama hinnaga valtsplekk-katus muutus paljudele kättesaadavamaks. Selle eelisteks olid materjali kergus, väga hea vormitavus, külmakindlus ning tiheda katusekatte moodustamise võimalus. Linlased armastasid seda materjali ka tulekindluse pärast.

Ajapikku arenes ka värvimistehnoloogia ja tsingitud terasplekist katuseid hakati üle värvima. See tagas katusele soovitud tooni ning kaitses ühtlasi tsingikihti korrosiooni eest. Terasplekk oli seega kahekordselt kaitstud.

Sajandi jooksul said paika praeguste teraskatuste põhitõed. Nüüd koosneb teraskatus kolmest kihist:

  • terasplekk tagab soovitud pinnakuju ja katte tiheduse;
  • tsingikiht kaitseb terasplekki korrosiooni eest;
  • värvikiht kaitseb korrosiooni eest ja tagab soovitud pinnatooni.
  • 21 saj. – valtsplekk-katused on hinnatud katusetüübid tänu vastupidavusele
  • 20 saj. – Arenes välja valtsplekk-katuste värvimistehnoloogia
  • 19 saj. – Kogus valtsplekk-katus rahva seas populaarsust
  • 17 saj. – Kirikutele ja lossidele lisandusid härrasmeestemajad
  • 16 saj. – Kirikud ja lossid

Missioon

Meie missioon on pakkuda klientidele parimaid lahendusi ja kvaliteetset katust. Kindlasti üritame populiseerida valtsplekk-katuse parimaid omadusi inimestele ja teha nende otsused lihtsamaks, et kõik saaksid endale vastupidava katuse.

Visioon

Nägemuseks oleme seadnud, et enamikel muinsuskaitse all olevatel majadel on peal valtsplekk-katus. Tahame populiseerida valtsplekk-katust Eestis.

Meie partnerid