Valtsplekk katus ehk magasini “plekk katus”

Magasini

Projekti kirjeldus

Magasini “plekk katus” ehk valtsplekk katus

Valtsplekk katus Magasinis” – Tegime topelt valtsplekk katuse, mille kõik sõlmed on topelt valtsiga. Jalarennide alla sai paigaldatud alusplekk ja jalarenni toeks sai kasutatud risti poolekslõigatud 100-st prussi, mis annab hea tugevuse jalarennile. Valtside tihendamiseks sai kasutatud Abratex M82 mastiksit. Seda sai pandud kõikide paanide otstesse u 15 cm algusest, kus oli neel või jalarenn.

Maja taguse vintskapi pealse osa paanid said kõik kogus ulatuses valtsi liite kohtadest kokku tehtud. Miks? Selleks, et kalle oli meie arvates liiga väike ja kindluse mõttes oli tark tihendada neid valtse. Veel sai lisatud tugevduseks vihmavee lehtrisse minevate sülitite külgedele tugevdus nurgad, et jää neid maha ei sõidaks kohe, kui lumetõket ei paigaldata. Esiküljele kindlasti on vaja kuna kogunev lumi ja jää võib valusalt alla kukkuda.

Korstna tagustele ja sammuti luukide tagustele sai parema vee ärajuhtimise eesmärgil lisatud vett suunavad sadulad. Kõik ülesse tõsted seintele ja korstnale on 300 mm. Paanide kinnitus klambreid sai paigaldatud vastavalt nõuetele (ülesse ja alla tihedamini, räästa küljepoolsetele paanidele samuti tihedalt). Pleki müra vähendamiseks sai kasutatud selleks ettenähtud linti mida sai paigaldatud iga paani alla keskele. Katusehari sai tuulutatav, välja arvatud esikülgede vintskappide pealne, sest sinna lihtsalt ei tehta tuulutatavat harja põhjusel, et pea võimatu on suunata katuselt tulevat vett ära.