Vintskapi katuse ehitus

Projekti kirjeldus

Vintskapi katuse ehitus

Vintskapi katuse ehitus kivikatusele

Kliendi mureks oli läbilaskev vintskapi katuse pealne, mis suunas vee suure vihmaga kivide peale ja sealt edasi aluskattele. Sai teibitud aluskate ja vahetatud osa aluskattes. Uue katte saanud vintskapi pealselt tulev vesi sai juhitud otse vihmaveerenni.

Madala kaldega katustel võimaldab vintskap aknaesisel alal seista, lisaks suurendab toa kasutatavat pinda.

Lisaruumi mis tekib tänud vintskapi katuse ehitusel saab kasutada tööruumiks, külaliste toaks, või isegi eluruumiks. Suureks plussiks on akende kasutamise võimalus vihma või lume korral,  võrreldes katuseakendega mis määrduvad kiiremini ja on tülikam puhastada.

Vintskapi katuse ehitusel teostasime järgmised sammud:

  • Aluskatte teipimine
  • Aluskatte väljavahetamine
  • Uus katuse kate
  • Vee juhtimine vihmaveerenni

Tavalised vintskapi katuse kujud on lameda või järsu kaldega, kolmnurkne, viilkatusega ja kumera pinnaga.

Kui katuse vahetusel vahetada välja ainult kattematerjal ja jätta alusroovitus puutumata võib juhtuda, et sinna kogunenud niiskus jääb alles. Mis võib hiljem kahjustada maja soojustust ja konstruktsioone.

Soovitame 2-4 korda aastas tähelepanelikult oma katusele pilk peale visata, nii väljast kui lagedele seest poolt. Kui peaksite märkama laeservades, -nurkades ja korstna ümber niiskust või hallitust ja välisel vaatlusel märkate nihkunud katusekivi, viltus harjaplekki või kooldu vajunud katust. Tuleks koheselt reageerida ja soovitav oleks kutsuda spetsialist kes vaataks lekked üle ja leiaks mure kohad. Kindlasti puhastada vihmaveerenne!

Kui soovite, et teie katuse ehitaksid elukutselised siis võtke meiega ühendust või sooritage hinnapäring.